• JAKĄ KWOTĘ MOGĘ OTRZYMAĆ?

  Wysokość rekompensaty zależy od wielu różnych czynników i tak naprawdę uwarunkowana jest indywidualnymi okolicznościami danej sprawy. Zapewniamy jednak, że nasi eksperci w każdym wypadku ubiegają się o jak najwyższą wartość odszkodowania.

 • O JAKI TYP REKOMPENSATY MOGĘ SIĘ UBIEGAĆ?

  W zależności od poniesionych szkód można ubiegać się o różne formy rekompensaty: odszkodowanie, zadośćuczynienie za krzywdy, rentę, gdy nastąpi ograniczenie lub utrata zdolności do pracy albo kiedy obniżą się dochody a potrzeby wzrosną.

 • ILE KOSZTUJE ZLECENIE SPRAWY?

  Nie pobieramy opłat z góry. Nasze honorarium to prowizja od uzyskanych sum. Rozliczamy się dopiero po tym, jak otrzymasz pieniądze z odszkodowania.

 • JAKIE DOKUMENTY TRZEBA DOSTARCZYĆ?

  Do uzyskania maksymalnej kwoty odszkodowania konieczne jest dokładne udokumentowanie tego, w jaki sposób doszło do zaistnienia szkody. Na przykład w przypadku błędów medycznych niezbędne okazuje się zgromadzenie pełnej dokumentacji przebiegu leczenia. W innych wypadkach również należy zebrać najważniejsze formularze i pisma. O tym, które dokładnie dokumenty musisz dostarczyć, poinformują Cię nasi specjaliści po tym, jak przyjrzą się Twojej sprawie. Możesz zadzwonić do nich jeszcze dziś!

 • CZY W RAZIE KONIECZNOŚCI POPROWADZICIE MOJĄ SPRAWĘ PRZED SĄDEM?

  Oczywiście. Nasi prawnicy posiadają doświadczenie w prowadzeniu różnych spraw. Zajmujemy się uzyskiwaniem odszkodowań i reprezentowaniem interesów poszkodowanych na różnych etapach postępowania: podczas likwidacji szkody (faza przedsądowa), w czasie procesu oraz na etapie egzekucyjnym.

 • DO SZKODY DOSZŁO JAKIŚ CZAS TEMU, CZY MOGĘ UBIEGAĆ SIĘ O ODSZKODOWANIE?

  Wszystko zależy od tego, jak dawno miało miejsce niefortunne zdarzenie i jakie były jego okoliczności. W zależności od sprawy przedawnienie następuje po okresie od 3 do nawet 20 lat! Zadzwoń do nas, by szczegółowo dowiedzieć się, czy należy Ci się rekompensata za szkody wyrządzone w przeszłości.

Kancelaria odszkodowawcza

Niejeden rodzic wie, że znalezienie równowagi między bezpieczeństwem a swobodą malucha to wymagające zadanie. Beztroską zabawę nieraz trudno pogodzić z niezbędną ochroną. Wielu opiekunów stara się, by codzienna aktywność malucha sprawiała mu radość, a jednocześnie nie stwarzała okazji do wystąpienia potencjalnych zagrożeń. Niestety nie każdą sytuację da się przewidzieć, a wypadki z udziałem dzieci zdarzają się właściwie codziennie.

Nieletni z uwagi na swój wiek, stopień rozwoju oraz nieduże doświadczenie życiowe są szczególnie narażeni na nieszczęśliwe zdarzenia. Nie potrafią przewidywać skutków i następstw niektórych zachowań i często nawet podejmowane środki zapobiegawcze nie są w stanie uchronić ich przed niebezpieczeństwem. Do wypadków dochodzi więc w żłobkach, przedszkolach, szkołach, na placach zabaw, basenach, na boiskach podczas zajęć sportowych i w wielu innych sytuacjach. Jeśli po radosnych psotach zostaje kilka zadrapań i sińców, to nie ma powodu do niepokoju. Gorzej, gdy maluch ulega poważniejszej kontuzji, która niesie długotrwałe i niekorzystne konsekwencje dla zdrowia. Warto wtedy pamiętać o przysługującym nam jako opiekunom prawie do ubiegania się o rekompensatę.

 


FORMULARZ KONTAKTOWY

Odszkodowania za wypadki z udziałem dzieci są zazwyczaj wypłacane z polisy NNW. Warto jednak pamiętać, że jeśli do zdarzenia doszło z czyjejś winy (z powodu niedopatrzenia, zaniedbania, nieumyślnego lub celowego działania), to możemy starać się o wypłatę świadczenia od sprawcy lub z jego polisy ubezpieczeniowej.

Do szczególnie częstych sytuacji niebezpiecznych z udziałem nieletnich dochodzi na drogach. Ofiary wypadków komunikacyjnych to przede wszystkim piesi. Co roku kilka tysięcy dzieci zostaje ciężko rannych lub ponosi śmierć na drogach. Nieraz brak należytej uwagi, koncentracji niezachowanie podstawowych zasad prowadzi do tragicznych skutków. Maluchy bez zastanowienia wybiegają na ulicę, nie zważają na nadjeżdżające pojazdy, nie rozglądają się przed wejściem na pasy albo błędnie oceniają sytuację. Wynika to z ich niedojrzałości. Prawodawca uwzględnia jednak to, że dzieci są mniej rozważne od dorosłych i w związku z tym nakazuje zachowanie szczególnej ostrożności innym użytkownikom dróg. To oni bowiem są pociągani do odpowiedzialności i z ich polisy wypłaca się odszkodowania za wypadki z udziałem dzieci.

Bardzo wiele zdarzeń dotyczy potrąceń nieletnich przez kierowców, którzy nie dostosowali prędkości do nałożonych limitów oraz panujących na drodze okoliczności (sąsiedztwo przedszkola, szkoły, uliczka osiedlowa itp.). Nie brakuje też zdarzeń z małoletnimi rowerzystami, szczególnie wtedy, gdy zmotoryzowani nie zachowują bezpiecznej odległości od wymijanego jednośladu.

O odszkodowania za wypadki z udziałem dzieci warto ubiegać się, nawet jeśli wina leży tylko częściowo po stronie kierowcy. Wówczas kwota wypłacanej rekompensaty zostanie pomniejszona o tzw. przyczynienie się do szkody. Niemniej okoliczności w poszczególnych sytuacjach bywają różne, stąd też każda sprawa musi być rozpatrywana indywidualnie.

KONTAKT

Jeśli masz pytanie, napisz do nas lub zadzwoń!Działamy na terenie
całej Polski.