• JAKĄ KWOTĘ MOGĘ OTRZYMAĆ?

  Wysokość rekompensaty zależy od wielu różnych czynników i tak naprawdę uwarunkowana jest indywidualnymi okolicznościami danej sprawy. Zapewniamy jednak, że nasi eksperci w każdym wypadku ubiegają się o jak najwyższą wartość odszkodowania.

 • O JAKI TYP REKOMPENSATY MOGĘ SIĘ UBIEGAĆ?

  W zależności od poniesionych szkód można ubiegać się o różne formy rekompensaty: odszkodowanie, zadośćuczynienie za krzywdy, rentę, gdy nastąpi ograniczenie lub utrata zdolności do pracy albo kiedy obniżą się dochody a potrzeby wzrosną.

 • ILE KOSZTUJE ZLECENIE SPRAWY?

  Nie pobieramy opłat z góry. Nasze honorarium to prowizja od uzyskanych sum. Rozliczamy się dopiero po tym, jak otrzymasz pieniądze z odszkodowania.

 • JAKIE DOKUMENTY TRZEBA DOSTARCZYĆ?

  Do uzyskania maksymalnej kwoty odszkodowania konieczne jest dokładne udokumentowanie tego, w jaki sposób doszło do zaistnienia szkody. Na przykład w przypadku błędów medycznych niezbędne okazuje się zgromadzenie pełnej dokumentacji przebiegu leczenia. W innych wypadkach również należy zebrać najważniejsze formularze i pisma. O tym, które dokładnie dokumenty musisz dostarczyć, poinformują Cię nasi specjaliści po tym, jak przyjrzą się Twojej sprawie. Możesz zadzwonić do nich jeszcze dziś!

 • CZY W RAZIE KONIECZNOŚCI POPROWADZICIE MOJĄ SPRAWĘ PRZED SĄDEM?

  Oczywiście. Nasi prawnicy posiadają doświadczenie w prowadzeniu różnych spraw. Zajmujemy się uzyskiwaniem odszkodowań i reprezentowaniem interesów poszkodowanych na różnych etapach postępowania: podczas likwidacji szkody (faza przedsądowa), w czasie procesu oraz na etapie egzekucyjnym.

 • DO SZKODY DOSZŁO JAKIŚ CZAS TEMU, CZY MOGĘ UBIEGAĆ SIĘ O ODSZKODOWANIE?

  Wszystko zależy od tego, jak dawno miało miejsce niefortunne zdarzenie i jakie były jego okoliczności. W zależności od sprawy przedawnienie następuje po okresie od 3 do nawet 20 lat! Zadzwoń do nas, by szczegółowo dowiedzieć się, czy należy Ci się rekompensata za szkody wyrządzone w przeszłości.

Kancelaria odszkodowawcza

Niedosłuch oraz nabyta głuchota wywołana długotrwałą, nadmierną ekspozycją na hałas to poważny uszczerbek na zdrowiu, który może być podstawą do ubiegania się o odszkodowanie za utratę słuchu. Do uszkodzenia dochodzi zazwyczaj wtedy, gdy regularnie przez jakiś czas narząd słuchu wystawiony jest na działanie niekorzystnych czynników (np. w miejscu pracy). Jednak niepokojące zmiany mogą powstać również podczas pojedynczego zdarzenia (np. eksplozji, wystrzelenia poduszki powietrznej albo uderzenia w głowę).

Badania naukowe od lat potwierdzają, że narażenie na dźwięki o wysokim natężeniu może prowadzić do utraty zdrowia. Niemniej w wielu zakładach pracy nadal nie przestrzega się zasad BHP, nie dba o odpowiednią ochronę, przez co dochodzi do uszkodzeń słuchu.

Zgodnie z przepisami prawa obowiązkiem pracodawcy jest właściwa ocena ryzyka, ograniczenie i zredukowanie do minimum szkodliwych czynników, które mogą doprowadzić do uszczerbku na zdrowiu. Właśnie dlatego konieczne okazuje się poinformowanie i przeszkolenie pracowników, zapewnienie sprzętu i akcesoriów chroniących słuch (zatyczek, nauszników), a także właściwe oznaczenie miejsca, w którym natężenie hałasu przekracza dopuszczalne normy. Obowiązkiem pracodawcy jest również zapewnienie pracownikom badań kontrolnych sprawdzających, czy nie doszło do uszkodzenia i w razie jakichkolwiek wątpliwości skierowanie ich do specjalisty. Niedopełnienie tych formalności daje poszkodowanemu pracownikowi prawo do ubiegania się o odszkodowanie za utratę słuchu.

 


FORMULARZ KONTAKTOWY

Częściowy niedosłuch lub całkowita głuchota to nie jedyne objawy uszkodzenia słuchu. Często na początku mogą pojawiać się szumy uszne, dzwonienie albo inne wrażenia dźwiękowe, które nie ustępują, ale skutecznie utrudniają życie, przeszkadzają podczas zasypiania, odpoczynku, wykonywania czynności wymagających skupienia i koncentracji. Niekiedy pierwsze symptomy uszkodzenia są zauważalne nie dla samego poszkodowanego, ale dla jego otoczenia. Włączanie muzyki albo telewizora zbyt głośno, dopominanie się o powtórzenie tego, co ktoś do nas mówi – to sygnały, że ze słuchem dzieje się coś niepokojącego. Osoby, które pracują w hałaśliwych fabrykach, zakładach przemysłowych powinny zgłosić się do lekarza po zaobserwowaniu podobnych objawów.

Jeśli lekarz stwierdzi, że doszło do uszczerbku na zdrowiu, poszkodowany może starać się o rekompensatę: odszkodowanie za utratę słuchu, zadośćuczynienie, a nawet rentę. Pogorszenie lub całkowita utrata możliwości słyszenia ma ogromny wpływ na dalsze życie, zarówno prywatne, jak i zawodowe takiej osoby.

Zakres samego uszczerbku oceni lekarz orzecznik albo specjalnie powołana komisja (między innymi na podstawie zgromadzonej dokumentacji medycznej). Ta opinia będzie kluczowa dla wyliczenia wielkości przysługującego odszkodowania za utratę słuchu. Większość towarzystw ubezpieczeniowych stosuje tabele, według których nalicza stawki za każdy procent uszczerbku na zdrowiu. Jeśli jednak przyznana suma jest zbyt niska albo nie rekompensuje w pełni szkód, strat i cierpień związanych z niedosłuchem, warto skorzystać z pomocy profesjonalnej kancelarii odszkodowawczej, która pomoże Państwu wywalczyć odpowiednią kwotę odszkodowania za utratę słuchu.

KONTAKT

Jeśli masz pytanie, napisz do nas lub zadzwoń!Działamy na terenie
całej Polski.