• JAKĄ KWOTĘ MOGĘ OTRZYMAĆ?

  Wysokość rekompensaty zależy od wielu różnych czynników i tak naprawdę uwarunkowana jest indywidualnymi okolicznościami danej sprawy. Zapewniamy jednak, że nasi eksperci w każdym wypadku ubiegają się o jak najwyższą wartość odszkodowania.

 • O JAKI TYP REKOMPENSATY MOGĘ SIĘ UBIEGAĆ?

  W zależności od poniesionych szkód można ubiegać się o różne formy rekompensaty: odszkodowanie, zadośćuczynienie za krzywdy, rentę, gdy nastąpi ograniczenie lub utrata zdolności do pracy albo kiedy obniżą się dochody a potrzeby wzrosną.

 • ILE KOSZTUJE ZLECENIE SPRAWY?

  Nie pobieramy opłat z góry. Nasze honorarium to prowizja od uzyskanych sum. Rozliczamy się dopiero po tym, jak otrzymasz pieniądze z odszkodowania.

 • JAKIE DOKUMENTY TRZEBA DOSTARCZYĆ?

  Do uzyskania maksymalnej kwoty odszkodowania konieczne jest dokładne udokumentowanie tego, w jaki sposób doszło do zaistnienia szkody. Na przykład w przypadku błędów medycznych niezbędne okazuje się zgromadzenie pełnej dokumentacji przebiegu leczenia. W innych wypadkach również należy zebrać najważniejsze formularze i pisma. O tym, które dokładnie dokumenty musisz dostarczyć, poinformują Cię nasi specjaliści po tym, jak przyjrzą się Twojej sprawie. Możesz zadzwonić do nich jeszcze dziś!

 • CZY W RAZIE KONIECZNOŚCI POPROWADZICIE MOJĄ SPRAWĘ PRZED SĄDEM?

  Oczywiście. Nasi prawnicy posiadają doświadczenie w prowadzeniu różnych spraw. Zajmujemy się uzyskiwaniem odszkodowań i reprezentowaniem interesów poszkodowanych na różnych etapach postępowania: podczas likwidacji szkody (faza przedsądowa), w czasie procesu oraz na etapie egzekucyjnym.

 • DO SZKODY DOSZŁO JAKIŚ CZAS TEMU, CZY MOGĘ UBIEGAĆ SIĘ O ODSZKODOWANIE?

  Wszystko zależy od tego, jak dawno miało miejsce niefortunne zdarzenie i jakie były jego okoliczności. W zależności od sprawy przedawnienie następuje po okresie od 3 do nawet 20 lat! Zadzwoń do nas, by szczegółowo dowiedzieć się, czy należy Ci się rekompensata za szkody wyrządzone w przeszłości.

Kancelaria odszkodowawcza

Faktem, którego nie da się zakwestionować, jest to, że szkoda i krzywda, na jaką narażono rodzinę osoby zmarłej w wypadku, powinna zostać w odpowiedni sposób zrekompensowana. Niestety bardzo często najbliżsi w najtrudniejszych chwilach nie potrafią uporać się z bólem, nie wspominając już o wszelkich formalnościach związanych z walką z ubezpieczycielem i odzyskiwaniem należnych pieniędzy. Szczególnie skomplikowana sytuacja ma miejsce w przypadku śmierci współmałżonka. Sprawy o odszkodowanie za śmierć męża są wyjątkowo wymagające, a zasób roszczeń, o które można się wówczas ubiegać, okazuje się naprawdę szeroki. W takich kwestiach potrzebna staje się zazwyczaj profesjonalna pomoc kancelarii odszkodowawczej, której prawnicy oferują niezbędne wsparcie wdowie.

Jednym z podstawowych świadczeń, jakie przysługują żonie zmarłego, jest zadośćuczynienie, czyli jednorazowe świadczenie, które ma złagodzić smutek i cierpienia zarówno psychiczne, jak i fizyczne związane z odejściem najbliższej osoby. Chodzi tu nie tylko o poczucie przygnębienia, ale też inne straty moralne objawiające się poprzez samotność, rozgoryczenie, zniechęcenie, załamanie czy nawet stany depresyjne.

Warto wiedzieć, że polskie sądy uznają przede wszystkim faktyczny stopień zażyłości między osobami bliskimi, a nie więzy krwi. W związku z tym prawo do zadośćuczynienia lub odszkodowania za śmierć może przysługiwać mężowi/żonie, dzieciom rodzicom, ale też konkubentowi/konkubinie, jego/jej dzieciom, dzieciom przysposobionym, a nawet teściom.

 


FORMULARZ KONTAKTOWY

Odszkodowanie za śmierć męża jest świadczeniem przyznawanym wtedy, gdy następuje zauważalne pogorszenie statusu materialnego i sytuacji życiowej. Zazwyczaj ocena stanu opiera się na dokładnej analizie poszczególnych okoliczności. Uwzględnia się między innymi czynniki materialne (obniżenie dochodu, mniejszy budżet rodziny, trudne warunki wychowawcze), jak i niematerialne (np. gorszy stan zdrowia z powodu negatywnych przeżyć i emocji).

Poza odszkodowaniem za śmierć męża, żona może domagać się również zwrotu kosztów leczenia, jeśli przed zgonem było ono konieczne. Ponadto warto starać się również o zwrot wydatków związanych z pogrzebem, takich jak: opłata za miejsce na cmentarzu, za ceremonię żałobną, zakup nagrobka, trumny i ubrań dla zmarłego oraz rodziny, koszty wyprawienia stypy. Pamiętajmy, że zarówno w przypadku zwrotu kosztów leczenia, jak i pochówku niezbędne okaże się zgromadzenie wszelkich rachunków, paragonów, faktur i dowodów wpłat. Będą one stanowiły dowód w sprawie o należne pieniądze.

Zadośćuczynienie, odszkodowanie za śmierć męża czy wreszcie zwrot kosztów związanych z wydatkami nie wyczerpują możliwości przysługujących świadczeń. W przypadku śmierci osoby bliskiej przyznawana jest też niekiedy renta odszkodowawcza. Ma ona na celu uzupełnić pomniejszone dochody osób, wobec których zmarły zobowiązany był płacić alimenty. Może też zostać zasądzona, jeśli zmarły dobrowolnie przekazywał środki na utrzymanie rodziny. Wysokość i zakres świadczenia dostosowuje się najczęściej do potrzeb uprawnionych, choć podczas wyliczania kwoty mają znaczenie również dochody i zarobki, jakie zmarły mógł osiągać.

KONTAKT

Jeśli masz pytanie, napisz do nas lub zadzwoń!Działamy na terenie
całej Polski.