• JAKĄ KWOTĘ MOGĘ OTRZYMAĆ?

  Wysokość rekompensaty zależy od wielu różnych czynników i tak naprawdę uwarunkowana jest indywidualnymi okolicznościami danej sprawy. Zapewniamy jednak, że nasi eksperci w każdym wypadku ubiegają się o jak najwyższą wartość odszkodowania.

 • O JAKI TYP REKOMPENSATY MOGĘ SIĘ UBIEGAĆ?

  W zależności od poniesionych szkód można ubiegać się o różne formy rekompensaty: odszkodowanie, zadośćuczynienie za krzywdy, rentę, gdy nastąpi ograniczenie lub utrata zdolności do pracy albo kiedy obniżą się dochody a potrzeby wzrosną.

 • ILE KOSZTUJE ZLECENIE SPRAWY?

  Nie pobieramy opłat z góry. Nasze honorarium to prowizja od uzyskanych sum. Rozliczamy się dopiero po tym, jak otrzymasz pieniądze z odszkodowania.

 • JAKIE DOKUMENTY TRZEBA DOSTARCZYĆ?

  Do uzyskania maksymalnej kwoty odszkodowania konieczne jest dokładne udokumentowanie tego, w jaki sposób doszło do zaistnienia szkody. Na przykład w przypadku błędów medycznych niezbędne okazuje się zgromadzenie pełnej dokumentacji przebiegu leczenia. W innych wypadkach również należy zebrać najważniejsze formularze i pisma. O tym, które dokładnie dokumenty musisz dostarczyć, poinformują Cię nasi specjaliści po tym, jak przyjrzą się Twojej sprawie. Możesz zadzwonić do nich jeszcze dziś!

 • CZY W RAZIE KONIECZNOŚCI POPROWADZICIE MOJĄ SPRAWĘ PRZED SĄDEM?

  Oczywiście. Nasi prawnicy posiadają doświadczenie w prowadzeniu różnych spraw. Zajmujemy się uzyskiwaniem odszkodowań i reprezentowaniem interesów poszkodowanych na różnych etapach postępowania: podczas likwidacji szkody (faza przedsądowa), w czasie procesu oraz na etapie egzekucyjnym.

 • DO SZKODY DOSZŁO JAKIŚ CZAS TEMU, CZY MOGĘ UBIEGAĆ SIĘ O ODSZKODOWANIE?

  Wszystko zależy od tego, jak dawno miało miejsce niefortunne zdarzenie i jakie były jego okoliczności. W zależności od sprawy przedawnienie następuje po okresie od 3 do nawet 20 lat! Zadzwoń do nas, by szczegółowo dowiedzieć się, czy należy Ci się rekompensata za szkody wyrządzone w przeszłości.

Kancelaria odszkodowawcza

Codziennie na krajowych drogach dochodzi do kilkudziesięciu wypadków komunikacyjnych. Bardzo często udział w nich biorą piesi. Zdarzają się potrącenia, ale też kolizje między pojazdami, stłuczki, kraksy oraz poważne karambole. Poszkodowani w nich ludzie borykają się później z poważnymi problemami zdrowotnymi. Zazwyczaj ponoszą też straty materialne, bo zarówno rozbite auto, jak i uszczerbek na zdrowiu oraz późniejsze leczenie - wymagają znacznych nakładów pieniędzy.

Odszkodowania po wypadku bywają różne. Suma i rodzaj rekompensaty zależą przede wszystkim od okoliczności, ale też rozmiaru strat i uszkodzeń. Niemniej o należne pieniądze warto się ubiegać nawet wtedy, gdy ubezpieczyciel odmawia wypłaty. Jego decyzja nie musi być ostateczna, a profesjonalne wsparcie renomowanej kancelarii odszkodowawczej pozwala zazwyczaj wywalczyć stosowną kwotę.

Wypadek komunikacyjny może dotyczyć ruchu lądowego, powietrznego lub wodnego. Oczywiście najczęściej mamy do czynienia ze zdarzeniami na ulicach miast i drogach. Wówczas sprawcami są kierowcy samochodów, ale też rowerzyści, prowadzący maszyny rolnicze, a nawet zaprzęgi konne. Nierzadko do wypadków przyczyniają się piesi, a zatem za przestępstwo tzw. powszechne z tego tytułu może odpowiadać właściwie każdy uczestnik ruchu drogowego. Wypadek komunikacyjny to także takie zdarzenie, do którego dochodzi np. wtedy, gdy jeden pojazd stoi zaparkowany a inny na niego najeżdża lub gdy do kolizji przyczyniło się np. zaniechanie któregoś z kierowców (a niekoniecznie działanie).


FORMULARZ KONTAKTOWY

 

Odszkodowania po wypadku przyznawane są poszkodowanym, czyli kierowcom, pieszym i innym uczestnikom zdarzenia, w tym także pasażerom. Rekompensatę może uzyskać nawet kierowca, który przyczynił się do powstania uszkodzeń (jego odszkodowanie zostanie jednak pomniejszone o tzw. procent przyczynienia).

Rodzaj zadośćuczynienia i odszkodowania zależy od tego, jak poważne są skutki wypadku (zwykłe/średnie, ciężkie). Świadczenie pieniężne możemy otrzymać za obrażenia ciała, jakie odnieśliśmy w trakcie zdarzenia (okaleczenia, rany, stłuczenia, skręcenia, złamania), rozstrój zdrowia (ograniczenia ruchowe, problemy psychiczne, długotrwałe dolegliwości bólowe i inne), niepełnosprawność. Rekompensata może też dotyczyć zwrotu kosztów poniesionych na leczenie, zakup leków i środków medycznych, opiekę nad chorym, dojazdy do ośrodków i placówek służby zdrowia, wizyty lekarskie. Pieniądze z odszkodowania po wypadku pozwalają pokryć straty mienia związane z uszkodzonym lub zniszczonym pojazdem i innymi wartościowymi przedmiotami (np. telefonem, laptopem, biżuterią).

Rekompensata należy się poszkodowanym zarówno wtedy, gdy dochodzi do tzw. zwykłego uszczerbku na zdrowiu, a obrażenia ciała utrzymują się przez 7-28 dni, jak i w takich sytuacjach, w których uszkodzenia są śmiertelne lub ciężkie (powodują utratę mowy, słuchu, wzroku, zdolności rozrodczych, trwałe zaburzenia funkcji życiowych, nieodwracalną, nieuleczalną chorobę, niepełnosprawność, zniekształcenie albo zeszpecenie ciała, utratę zdolności do pracy), trwają powyżej 28 dni.

KONTAKT

Jeśli masz pytanie, napisz do nas lub zadzwoń!Działamy na terenie
całej Polski.