• JAKĄ KWOTĘ MOGĘ OTRZYMAĆ?

  Wysokość rekompensaty zależy od wielu różnych czynników i tak naprawdę uwarunkowana jest indywidualnymi okolicznościami danej sprawy. Zapewniamy jednak, że nasi eksperci w każdym wypadku ubiegają się o jak najwyższą wartość odszkodowania.

 • O JAKI TYP REKOMPENSATY MOGĘ SIĘ UBIEGAĆ?

  W zależności od poniesionych szkód można ubiegać się o różne formy rekompensaty: odszkodowanie, zadośćuczynienie za krzywdy, rentę, gdy nastąpi ograniczenie lub utrata zdolności do pracy albo kiedy obniżą się dochody a potrzeby wzrosną.

 • ILE KOSZTUJE ZLECENIE SPRAWY?

  Nie pobieramy opłat z góry. Nasze honorarium to prowizja od uzyskanych sum. Rozliczamy się dopiero po tym, jak otrzymasz pieniądze z odszkodowania.

 • JAKIE DOKUMENTY TRZEBA DOSTARCZYĆ?

  Do uzyskania maksymalnej kwoty odszkodowania konieczne jest dokładne udokumentowanie tego, w jaki sposób doszło do zaistnienia szkody. Na przykład w przypadku błędów medycznych niezbędne okazuje się zgromadzenie pełnej dokumentacji przebiegu leczenia. W innych wypadkach również należy zebrać najważniejsze formularze i pisma. O tym, które dokładnie dokumenty musisz dostarczyć, poinformują Cię nasi specjaliści po tym, jak przyjrzą się Twojej sprawie. Możesz zadzwonić do nich jeszcze dziś!

 • CZY W RAZIE KONIECZNOŚCI POPROWADZICIE MOJĄ SPRAWĘ PRZED SĄDEM?

  Oczywiście. Nasi prawnicy posiadają doświadczenie w prowadzeniu różnych spraw. Zajmujemy się uzyskiwaniem odszkodowań i reprezentowaniem interesów poszkodowanych na różnych etapach postępowania: podczas likwidacji szkody (faza przedsądowa), w czasie procesu oraz na etapie egzekucyjnym.

 • DO SZKODY DOSZŁO JAKIŚ CZAS TEMU, CZY MOGĘ UBIEGAĆ SIĘ O ODSZKODOWANIE?

  Wszystko zależy od tego, jak dawno miało miejsce niefortunne zdarzenie i jakie były jego okoliczności. W zależności od sprawy przedawnienie następuje po okresie od 3 do nawet 20 lat! Zadzwoń do nas, by szczegółowo dowiedzieć się, czy należy Ci się rekompensata za szkody wyrządzone w przeszłości.

Odszkodowania Pomorskie Comradelaw

Kancelaria odszkodowawcza

Na terenie województwa pomorskiego codziennie zdarzają się różne zdarzenia drogowe. Podczas wypadków samochodowych i stłuczek spora część osób staje się ranna, dużo osób też umiera. Poszkodowani zostają najczęściej piesi i kierowcy, ale również pasażerowie, którzy nie zawsze wiedzą, że przysługuje im odszkodowanie.

Właściciel samochodu, w którym znajdował się poszkodowany pasażer, który doznał szkód osobowych w wypadku samochodowym (w województwie pomorskim lub innym), ponosi odpowiedzialność za powstałe szkody osobowe pasażera. To w ramach polisy OC właściciela pojazdu będą realizowane późniejsze świadczenia. Wyjątek stanowi tutaj przypadek, kiedy dochodzi do zderzenia ze sobą dwóch lub więcej pojazdów i to z winy jednego z kierowców. W takiej sytuacji odpowiedzialność spoczywa na sprawcy zdarzenia drogowego i jego firmę ubezpieczeniową.

Kancelaria Odszkodowawcza Comradelaw

Obejrzyj prezentację video, którą dla Ciebie przygotowaliśmy


NAPISZ DO NAS

Na wszystkie Państwa pytania odpowiemy telefonicznie lub mailowo:

690 242 000

info@comradelaw.pl

Nasza kancelaria pomoże Ci uzyskać rekompensatę zarówno od prywatnej firmy ubezpieczeniowej, jak i ośrodka medycznego, szpitala czy ZUS-u.

Trzeba być świadomym, że kiedy toczy się postępowanie przeciwko sprawcy, ale nie ustalono jeszcze prawomocnego wyroku orzekającego o winie, to istnieje szansa na ustalenie odpowiedzialności cywilnej za spowodowany wypadek. Sprawa z ubezpieczycielem powinna toczyć się niezależnie od sprawy w sądzie, ponieważ przesłanki cywilne różnią się od tych karnych. Rekompensata więc może zostać przyznana nawet w sytuacji, kiedy sprawca został uniewinniony.

Co trzeba zrobić od razu po wypadku? W pierwszej kolejności należy odpowiednio zabezpieczyć miejsce zdarzenia, udzielić pomocy poszkodowanym i rannym, a także należy wezwać służby ratunkowe – straż pożarną, policję, pogotowie ratunkowe. Warto jest zapytać funkcjonariuszy o udostępnienie notatki służbowej, a jeżeli nie jest to możliwe od razu, warto zapytać o komisariat, na którym będzie można się po nią zgłosić. Warto pamiętać również o tym, aby zapisać numer i firmę ubezpieczeniową, w której jest wykupiona polisa, a także dane osobowe sprawcy, model i markę jego samochodu oraz numery rejestracyjne.

Jeżeli do wypadku (w województwie pomorskim lub innym) nie został wezwany zespół ratownictwa medycznego, a po pewnym czasie uczestnicy zdarzenia drogowego zaczynają odczuwać jakiekolwiek dolegliwości, to powinny niezwłocznie udać się do lekarza lub pobliskiej przychodni. Nawet z pozoru niegroźne objawy nie mogą zostać zlekceważone, ponieważ mogą zwiastować groźne urazy. Podjęcie leczenia i zgromadzenie dokumentacji to niezbędne czynności, które pozwalają na uzyskanie rekompensaty.

Odszkodowanie może zostać pozyskane przez pasażerów, którzy jechali samochodem razem ze sprawcą, ale nie przyczynili się do powstania wypadku. Czasami zdarza się tak, że poszkodowany jest w relacji ze sprawcą (to jego znajomy lub krewny) i chce uniknąć obciążania go winą, więc rezygnuje z działań zmierzających do pozyskania rekompensaty. Takie zachowania nie jest słuszne, ponieważ w przypadku jakichkolwiek komplikacji zdrowotnych po wypadku, koszty (leków, rehabilitacji) muszę być pokryte z kieszeni poszkodowanego. Jeżeli pasażer zastosował się do wszystkich zasad bezpieczeństwa (m. in. zapiął pasy), to firma ubezpieczeniowa jest zobligowana do wypłacenia pełnego i niezależnego odszkodowania za szkody.

ZGŁOŚ

Swoją sprawę!

Wypadki

Pomagamy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, wypadkach w pracy, w gospodarstwach rolnych, zdarzeniach losowych i innych.

Błędy medyczne

Nieprawidłowa opieka medyczna, mylna diagnoza, niewłaściwy zakres zabiegu, odmowa udzielenia pomocy - to tylko niektóre błędy w sztuce lekarskiej.

Rozstrój zdrowia

W przypadku uszczerbku na zdrowiu, poważnych obrażeń, trwałych zaburzeń funkcjonowania organizmu można ubiegać się o odszkodowanie lub rentę.

Śmierć osoby

Działamy w imieniu rodzin osób w stanie krytycznym, agonalnym oraz bliskich zmarłego na skutek nieszczęśliwego zdarzenia np. kolizji drogowej.

Szkody na mieniu

Zajmujemy się sprawami dotyczącymi szkód majątkowych i rzeczowych, walką o odszkkodowania za zniszczoną lub skradzioną własność.

KONTAKT

Jeśli masz pytanie, napisz do nas lub zadzwoń!


NAPISZ DO NAS


Działamy na terenie
całej Polski.