• JAKĄ KWOTĘ MOGĘ OTRZYMAĆ?

  Wysokość rekompensaty zależy od wielu różnych czynników i tak naprawdę uwarunkowana jest indywidualnymi okolicznościami danej sprawy. Zapewniamy jednak, że nasi eksperci w każdym wypadku ubiegają się o jak najwyższą wartość odszkodowania.

 • O JAKI TYP REKOMPENSATY MOGĘ SIĘ UBIEGAĆ?

  W zależności od poniesionych szkód można ubiegać się o różne formy rekompensaty: odszkodowanie, zadośćuczynienie za krzywdy, rentę, gdy nastąpi ograniczenie lub utrata zdolności do pracy albo kiedy obniżą się dochody a potrzeby wzrosną.

 • ILE KOSZTUJE ZLECENIE SPRAWY?

  Nie pobieramy opłat z góry. Nasze honorarium to prowizja od uzyskanych sum. Rozliczamy się dopiero po tym, jak otrzymasz pieniądze z odszkodowania.

 • JAKIE DOKUMENTY TRZEBA DOSTARCZYĆ?

  Do uzyskania maksymalnej kwoty odszkodowania konieczne jest dokładne udokumentowanie tego, w jaki sposób doszło do zaistnienia szkody. Na przykład w przypadku błędów medycznych niezbędne okazuje się zgromadzenie pełnej dokumentacji przebiegu leczenia. W innych wypadkach również należy zebrać najważniejsze formularze i pisma. O tym, które dokładnie dokumenty musisz dostarczyć, poinformują Cię nasi specjaliści po tym, jak przyjrzą się Twojej sprawie. Możesz zadzwonić do nich jeszcze dziś!

 • CZY W RAZIE KONIECZNOŚCI POPROWADZICIE MOJĄ SPRAWĘ PRZED SĄDEM?

  Oczywiście. Nasi prawnicy posiadają doświadczenie w prowadzeniu różnych spraw. Zajmujemy się uzyskiwaniem odszkodowań i reprezentowaniem interesów poszkodowanych na różnych etapach postępowania: podczas likwidacji szkody (faza przedsądowa), w czasie procesu oraz na etapie egzekucyjnym.

 • DO SZKODY DOSZŁO JAKIŚ CZAS TEMU, CZY MOGĘ UBIEGAĆ SIĘ O ODSZKODOWANIE?

  Wszystko zależy od tego, jak dawno miało miejsce niefortunne zdarzenie i jakie były jego okoliczności. W zależności od sprawy przedawnienie następuje po okresie od 3 do nawet 20 lat! Zadzwoń do nas, by szczegółowo dowiedzieć się, czy należy Ci się rekompensata za szkody wyrządzone w przeszłości.

Odszkodowania Opolskie Comradelaw

Kancelaria odszkodowawcza

Do bardzo dużej ilości zdarzeń drogowych dochodzi każdego dnia na terenie województwa opolskiego. Podczas stłuczek i wypadków część osób zostaje rannych, część niestety umiera. Pośród poszkodowanych sporą grupą są piesi i kierowcy, ale również pasażerowie. Nie wszyscy jednak wiedzą, że mają prawo do uzyskania odszkodowania. Odpowiedzialność za szkody osobowe, które spotykają pasażera (w województwie opolskim lub innym) w czasie zdarzenia drogowego ponosi posiadacz pojazdu, w którym znajduje się osoba poszkodowana. To z ramienia polisy OC właściciela będą realizowane późniejsze świadczenia. Wyjątek stanowi tutaj sytuacja, kiedy zderzają się ze sobą dwa lub więcej pojazdy z winy jednego z kierowców, gdyż wtedy odpowiedzialność spoczywa na sprawcy i jego ubezpieczycielu.

Trzeba mieć świadomość, że nawet kiedy przeciwko sprawcy toczy się postępowanie karne, a nie doszło do prawomocnego wyroku orzekającego o winie, to jest szansa na ustalenie odpowiedzialności cywilnej za spowodowanie wypadku. Sprawa z zakładem ubezpieczeń powinna przebiegać bez względu od sprawy w sądzie, ponieważ przesłanki cywilne nie są tym samym co przesłanki karne, a więc odszkodowanie można dostać nawet w przypadku uniewinnienia sprawcy.

 

Kancelaria odszkodowawcza Comradelaw

Obejrzyj prezentację video, którą dla Ciebie przygotowaliśmy


NAPISZ DO NAS

Na wszystkie Państwa pytania odpowiemy telefonicznie lub mailowo:

690 242 000

info@comradelaw.pl

Nasza kancelaria pomoże Ci uzyskać rekompensatę zarówno od prywatnej firmy ubezpieczeniowej, jak i ośrodka medycznego, szpitala czy ZUS-u.

Co należy zrobić bezpośrednio po wypadku? W pierwszej kolejności należy zabezpieczyć miejsce zdarzenia, pomóc poszkodowanym i zadzwonić po służby ratownicze, jak pogotowie, straż i policja. Należy poprosić policjantów o wydanie notatki służbowej, a jeżeli to nie jest możliwe w danym momencie, należy pozyskać informacje na temat posterunku, w którym będzie można ją pozyskać. Nie zapomnijmy o zanotowaniu marki, modelu, numerów rejestracyjnych pojazdu sprawcy oraz numeru i nazwy firmy ubezpieczeniowej, w której wykupiona jest polisa.

Jeżeli do wypadku (w województwie opolskim lub innym) nie został wezwany ambulans, ale po pewnym czasie uczestnicy zdarzenia drogowego zaczynają odczuwać dolegliwości, należy pójść od razu do doktora lub najbliższej placówki medycznej. Nie można bagatelizować nawet z pozoru błahych objawów, gdyż mogą zwiastować groźny uraz. Dodatkowo, rozpoczęcie leczenia i gromadzenie wymaganych dokumentów medycznych jest konieczne do uzyskanie odszkodowania.

Odszkodowanie może zostać przyznane pasażerom, którzy jechali w samochodzie ze sprawcą wypadku, o ile nie mieli udziału w powstaniu zdarzenia drogowego. Nierzadko jest tak, że sprawca wypadku to nasz znajomy lub krewny i nie chcemy dodatkowo obciążać go winą przez wnoszenie o odszkodowanie. Taki pogląd nie jest słuszny, ponieważ w przypadku komplikacji zdrowotnych (podjęcie rehabilitacji, zakup leków), wszelakie koszty będą musiały być pokryte z naszej kieszeni. Podczas gdy zostały zastosowane wszystkie zasady bezpieczeństwa (m. in. zapięliśmy pasy), to ubezpieczyciel sprawcy wypadku ma obowiązek wypłacić nam pełne i niezależne odszkodowanie. Tymczasem, gdy zostały zastosowane wszelakie zasady bezpieczeństwa (m. in. były zapięte pasy) to mamy obowiązek otrzymać od firmy ubezpieczeniowej sprawcy wypłatę pełnego odszkodowania.

ZGŁOŚ

Swoją sprawę!

Wypadki

Pomagamy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych, wypadkach w pracy, w gospodarstwach rolnych, zdarzeniach losowych i innych.

Błędy medyczne

Nieprawidłowa opieka medyczna, mylna diagnoza, niewłaściwy zakres zabiegu, odmowa udzielenia pomocy - to tylko niektóre błędy w sztuce lekarskiej.

Rozstrój zdrowia

W przypadku uszczerbku na zdrowiu, poważnych obrażeń, trwałych zaburzeń funkcjonowania organizmu można ubiegać się o odszkodowanie lub rentę.

Śmierć osoby

Działamy w imieniu rodzin osób w stanie krytycznym, agonalnym oraz bliskich zmarłego na skutek nieszczęśliwego zdarzenia np. kolizji drogowej.

Szkody na mieniu

Zajmujemy się sprawami dotyczącymi szkód majątkowych i rzeczowych, walką o odszkkodowania za zniszczoną lub skradzioną własność.

KONTAKT

Jeśli masz pytanie, napisz do nas lub zadzwoń!


NAPISZ DO NAS


Działamy na terenie
całej Polski.