• JAKĄ KWOTĘ MOGĘ OTRZYMAĆ?

  Wysokość rekompensaty zależy od wielu różnych czynników i tak naprawdę uwarunkowana jest indywidualnymi okolicznościami danej sprawy. Zapewniamy jednak, że nasi eksperci w każdym wypadku ubiegają się o jak najwyższą wartość odszkodowania.

 • O JAKI TYP REKOMPENSATY MOGĘ SIĘ UBIEGAĆ?

  W zależności od poniesionych szkód można ubiegać się o różne formy rekompensaty: odszkodowanie, zadośćuczynienie za krzywdy, rentę, gdy nastąpi ograniczenie lub utrata zdolności do pracy albo kiedy obniżą się dochody a potrzeby wzrosną.

 • ILE KOSZTUJE ZLECENIE SPRAWY?

  Nie pobieramy opłat z góry. Nasze honorarium to prowizja od uzyskanych sum. Rozliczamy się dopiero po tym, jak otrzymasz pieniądze z odszkodowania.

 • JAKIE DOKUMENTY TRZEBA DOSTARCZYĆ?

  Do uzyskania maksymalnej kwoty odszkodowania konieczne jest dokładne udokumentowanie tego, w jaki sposób doszło do zaistnienia szkody. Na przykład w przypadku błędów medycznych niezbędne okazuje się zgromadzenie pełnej dokumentacji przebiegu leczenia. W innych wypadkach również należy zebrać najważniejsze formularze i pisma. O tym, które dokładnie dokumenty musisz dostarczyć, poinformują Cię nasi specjaliści po tym, jak przyjrzą się Twojej sprawie. Możesz zadzwonić do nich jeszcze dziś!

 • CZY W RAZIE KONIECZNOŚCI POPROWADZICIE MOJĄ SPRAWĘ PRZED SĄDEM?

  Oczywiście. Nasi prawnicy posiadają doświadczenie w prowadzeniu różnych spraw. Zajmujemy się uzyskiwaniem odszkodowań i reprezentowaniem interesów poszkodowanych na różnych etapach postępowania: podczas likwidacji szkody (faza przedsądowa), w czasie procesu oraz na etapie egzekucyjnym.

 • DO SZKODY DOSZŁO JAKIŚ CZAS TEMU, CZY MOGĘ UBIEGAĆ SIĘ O ODSZKODOWANIE?

  Wszystko zależy od tego, jak dawno miało miejsce niefortunne zdarzenie i jakie były jego okoliczności. W zależności od sprawy przedawnienie następuje po okresie od 3 do nawet 20 lat! Zadzwoń do nas, by szczegółowo dowiedzieć się, czy należy Ci się rekompensata za szkody wyrządzone w przeszłości.

Kancelaria odszkodowawcza

Do wypadków w szkołach i przedszkolach dochodzi coraz częściej. Zazwyczaj poszkodowani to uczniowie. Oczywiście nie da się uniknąć niebezpiecznych sytuacji, tym bardziej że placówki oświatowe to miejsca specyficzne, w których trudno przewidzieć wszystkie reakcje i zachowania nieletnich. Władze powinny starać się ograniczyć i w miarę możliwości wyeliminować zagrożenia, a także zadbać o to, by w razie wypadku zredukować negatywne skutki i następstwa. Właśnie dlatego rodzicom najczęściej oferuje się grupowe ubezpieczenia NNW dla dzieci, które pozwalają ubiegać się o odszkodowanie za złamany nos, zwichnięty nadgarstek, skręconą kostkę albo inne następstwo nieszczęśliwego zajścia.

Pod pojęciem wypadku rozumie się nagłe zakłócenie funkcjonowania organizmu lub uszkodzenie ciała, które przyczynia się do powstania uszczerbku na zdrowiu, a niekiedy nawet utraty życia. Gdy takie zdarzenie dotyczy ucznia, ubezpieczenie obejmuje zarówno sytuacje na terenie samej szkoły lub innej placówki oświatowej, jak i podczas przerw, wyjazdów na wycieczki. Choć nie wszyscy rodzice o tym wiedzą, takie ubezpieczenie jest dobrowolne i nie musimy decydować się na nie, jeśli wykupiliśmy dla dziecka inną polisę indywidualną.


FORMULARZ KONTAKTOWY

Zakres i warunki ubezpieczenia grupowego to wynik ustaleń między dyrekcją szkoły a towarzystwem ubezpieczeniowym. Zazwyczaj stawki składek wydają się bardzo atrakcyjne, więc na opłatę decyduje się wielu rodziców. Niestety, z reguły najtańsza oferta wcale nie jest korzystna (np. obejmuje ubezpieczenie dziecka tylko w czasie, gdy przebywa w szkole, a nie przez całą dobę). Suma takiego ubezpieczenia jest niska, a w związku z tym kwota odszkodowania (za złamany nos, rękę, nogę lub inny uszczerbek na zdrowiu) wypłacanego po wypadku również okazuje się niezadowalająca.

Bezpośrednio po wypadku pielęgniarka szkolna albo ktoś z personelu powinien udzielić uczniowi pierwszej pomocy. W przypadku złamanego nosa należy zatamować krwotok, przyłożyć zimny okład z lodu lub mokrego ręcznika, usadzić poszkodowanego z głową pochyloną do przodu i jak najszybciej wezwać lekarza albo udać się z dzieckiem na pogotowie. Dyrekcja powinna ponadto powiadomić o całym zdarzeniu rodziców oraz organ nadrzędny, a także po zabezpieczeniu miejsca wypadku powołać specjalny zespół oraz przygotować protokół powypadkowy. Procedura ta okazuje się niezwykle ważna, gdyż sporządzona dokumentacja będzie podstawą do ubiegania się o odszkodowanie za złamany nos.

Gdy mały pacjent będzie już pod fachową opieką specjalistów, rodzice powinni zgłosić szkodę i wniosek do firmy ubezpieczeniowej, z którą szkoła zawarła umowę. Niestety często dopiero wtedy opiekunowie dowiadują się, na jak niekorzystne warunki się zgodzili, wpłacając składkę. Słabe polisy, nawet przy rozległym urazie i dużym uszczerbku na zdrowiu, gwarantują śmiesznie niskie kwoty odszkodowań.

Pamiętajmy także, że odszkodowania za złamany nos możemy domagać się od samej szkoły, jeśli w jakimkolwiek zakresie nie dopełniła obowiązków, przyczyniła się do powstania szkody, nie zapewniła należytej opieki zarówno podczas lekcji, zajęć dodatkowych, jak i przerw.

KONTAKT

Jeśli masz pytanie, napisz do nas lub zadzwoń!Działamy na terenie
całej Polski.