• JAKĄ KWOTĘ MOGĘ OTRZYMAĆ?

  Wysokość rekompensaty zależy od wielu różnych czynników i tak naprawdę uwarunkowana jest indywidualnymi okolicznościami danej sprawy. Zapewniamy jednak, że nasi eksperci w każdym wypadku ubiegają się o jak najwyższą wartość odszkodowania.

 • O JAKI TYP REKOMPENSATY MOGĘ SIĘ UBIEGAĆ?

  W zależności od poniesionych szkód można ubiegać się o różne formy rekompensaty: odszkodowanie, zadośćuczynienie za krzywdy, rentę, gdy nastąpi ograniczenie lub utrata zdolności do pracy albo kiedy obniżą się dochody a potrzeby wzrosną.

 • ILE KOSZTUJE ZLECENIE SPRAWY?

  Nie pobieramy opłat z góry. Nasze honorarium to prowizja od uzyskanych sum. Rozliczamy się dopiero po tym, jak otrzymasz pieniądze z odszkodowania.

 • JAKIE DOKUMENTY TRZEBA DOSTARCZYĆ?

  Do uzyskania maksymalnej kwoty odszkodowania konieczne jest dokładne udokumentowanie tego, w jaki sposób doszło do zaistnienia szkody. Na przykład w przypadku błędów medycznych niezbędne okazuje się zgromadzenie pełnej dokumentacji przebiegu leczenia. W innych wypadkach również należy zebrać najważniejsze formularze i pisma. O tym, które dokładnie dokumenty musisz dostarczyć, poinformują Cię nasi specjaliści po tym, jak przyjrzą się Twojej sprawie. Możesz zadzwonić do nich jeszcze dziś!

 • CZY W RAZIE KONIECZNOŚCI POPROWADZICIE MOJĄ SPRAWĘ PRZED SĄDEM?

  Oczywiście. Nasi prawnicy posiadają doświadczenie w prowadzeniu różnych spraw. Zajmujemy się uzyskiwaniem odszkodowań i reprezentowaniem interesów poszkodowanych na różnych etapach postępowania: podczas likwidacji szkody (faza przedsądowa), w czasie procesu oraz na etapie egzekucyjnym.

 • DO SZKODY DOSZŁO JAKIŚ CZAS TEMU, CZY MOGĘ UBIEGAĆ SIĘ O ODSZKODOWANIE?

  Wszystko zależy od tego, jak dawno miało miejsce niefortunne zdarzenie i jakie były jego okoliczności. W zależności od sprawy przedawnienie następuje po okresie od 3 do nawet 20 lat! Zadzwoń do nas, by szczegółowo dowiedzieć się, czy należy Ci się rekompensata za szkody wyrządzone w przeszłości.

Kancelaria odszkodowawcza

Zdarzenia losowe przytrafiają się każdemu z nas. Upadek, potknięcie, poślizgnięcie się – codziennie dochodzi do tysięcy takich sytuacji. Zazwyczaj kończy się niegroźnie – czasem jakiś siniak albo drobne stłuczenie, po którym nie zostaje żaden ślad. Niestety bywa też tak, że niefortunna sytuacja prowadzi do bardzo poważnych, a nieraz nawet tragicznych konsekwencji. Wówczas zaczynamy zastanawiać się, czy do wypadku doszło z naszej winy - przez nieuwagę, nieostrożność, czy może była to konsekwencja nierównego chodnika, nieuprzątniętej nawierzchni, czyjejś opieszałości lub zaniedbania?

To na administratorach, zarządcach i właścicielach terenu spoczywa obowiązek dbania o czystość miejsca. Skuwanie lodu, odśnieżanie, sypanie żwirem lub piaskiem, zamiatanie liści, usuwanie dołów i nierówności – wszystkie te czynności powinny wykonywać osoby zajmujące się danym obszarem. Jeśli nie dopełnią powinności, wówczas osoba, która niefortunnie upadnie, złamie rękę, skręci nogę, boleśnie się potłucze albo dozna innych obrażeń, może domagać się odszkodowania za potknięcia i upadki oraz uszkodzenia w ich wyniku poniesione.

 


FORMULARZ KONTAKTOWY

Ciągi komunikacyjne w wielu miejscach naszego kraju pozostawiają wiele do życzenia i choć część z nich jest regularnie konserwowana, to i tak bardzo często nierówny chodnik, wyrwa w kostce brukowej albo niezabezpieczona studzienka kanalizacyjna staje się przyczyną wypadku. Jeśli do zdarzenia dojdzie w miejscu publicznym, to za nieprawidłowości odpowiada stosowny organ: gmina, miasto, zarząd dzielnicy, wspólnota mieszkaniowa, spółdzielnia danego osiedla, a na przystankach – MPK. Zawsze po zdarzeniu należy ustalić, do kogo będziemy adresowali roszczenia i kto będzie zobligowany do wypłacenia odszkodowania za potknięcia.

Niestety to nie jedyna formalność, której będziemy musieli dopełnić. Zaraz po wypadku trzeba zadbać o właściwą dokumentację. Zebranie dowodów to jeden z kluczowych elementów, który pomoże nam w dochodzeniu roszczeń. Właśnie dlatego warto wykonać zdjęcia nawierzchni – można je zrobić nawet telefonem komórkowym. Ponadto pamiętajmy, by zebrać dane od świadków zdarzenia – ich relacja może być ważnym dowodem w sprawie. Bezpośrednio po upadku wezwijmy pogotowie – wypełniona przez ratowników dokumentacja to również istotny argument w ewentualnym sporze z ubezpieczycielem o kwotę przysługującego nam odszkodowania za potknięcie. Niekiedy warto zadzwonić po straż miejską lub policję – notatka służbowa i oględziny miejsca przez funkcjonariusza także mogą poświadczyć o tym, że nie dopełniono obowiązków i nie zadbano we właściwy sposób o stan chodnika, posadzki lub innej nawierzchni.

Złamanie oraz każdy poważniejszy uraz wiąże się z wielokrotnymi wizytami u specjalisty, długotrwałym leczeniem, a nierzadko także rehabilitacją, która ma nam przywrócić dawną sprawność. Koszty związane z dojazdami, kupowaniem leków, sprzętu medycznego, opatrunków i wszelkie inne wydatki warto dokumentować. Zbierajmy więc paragony, faktury i rachunki, dowody wpłat oraz bilety, bo również one będą istotne podczas ustalania kwoty należnego odszkodowania za potknięcie.

KONTAKT

Jeśli masz pytanie, napisz do nas lub zadzwoń!Działamy na terenie
całej Polski.