• JAKĄ KWOTĘ MOGĘ OTRZYMAĆ?

  Wysokość rekompensaty zależy od wielu różnych czynników i tak naprawdę uwarunkowana jest indywidualnymi okolicznościami danej sprawy. Zapewniamy jednak, że nasi eksperci w każdym wypadku ubiegają się o jak najwyższą wartość odszkodowania.

 • O JAKI TYP REKOMPENSATY MOGĘ SIĘ UBIEGAĆ?

  W zależności od poniesionych szkód można ubiegać się o różne formy rekompensaty: odszkodowanie, zadośćuczynienie za krzywdy, rentę, gdy nastąpi ograniczenie lub utrata zdolności do pracy albo kiedy obniżą się dochody a potrzeby wzrosną.

 • ILE KOSZTUJE ZLECENIE SPRAWY?

  Nie pobieramy opłat z góry. Nasze honorarium to prowizja od uzyskanych sum. Rozliczamy się dopiero po tym, jak otrzymasz pieniądze z odszkodowania.

 • JAKIE DOKUMENTY TRZEBA DOSTARCZYĆ?

  Do uzyskania maksymalnej kwoty odszkodowania konieczne jest dokładne udokumentowanie tego, w jaki sposób doszło do zaistnienia szkody. Na przykład w przypadku błędów medycznych niezbędne okazuje się zgromadzenie pełnej dokumentacji przebiegu leczenia. W innych wypadkach również należy zebrać najważniejsze formularze i pisma. O tym, które dokładnie dokumenty musisz dostarczyć, poinformują Cię nasi specjaliści po tym, jak przyjrzą się Twojej sprawie. Możesz zadzwonić do nich jeszcze dziś!

 • CZY W RAZIE KONIECZNOŚCI POPROWADZICIE MOJĄ SPRAWĘ PRZED SĄDEM?

  Oczywiście. Nasi prawnicy posiadają doświadczenie w prowadzeniu różnych spraw. Zajmujemy się uzyskiwaniem odszkodowań i reprezentowaniem interesów poszkodowanych na różnych etapach postępowania: podczas likwidacji szkody (faza przedsądowa), w czasie procesu oraz na etapie egzekucyjnym.

 • DO SZKODY DOSZŁO JAKIŚ CZAS TEMU, CZY MOGĘ UBIEGAĆ SIĘ O ODSZKODOWANIE?

  Wszystko zależy od tego, jak dawno miało miejsce niefortunne zdarzenie i jakie były jego okoliczności. W zależności od sprawy przedawnienie następuje po okresie od 3 do nawet 20 lat! Zadzwoń do nas, by szczegółowo dowiedzieć się, czy należy Ci się rekompensata za szkody wyrządzone w przeszłości.

Kancelaria odszkodowawcza

Nagłe i zazwyczaj krótkotrwałe, ale niezwykle intensywne nawałnice zdarzają się w naszym kraju w ostatnim czasie dość często. Gwałtowna burza trwa zazwyczaj kilka minut, ale w tym krótkim czasie silne opady potrafią zamienić ulice i drogi w rwące potoki, zalać domy, uszkodzić pojazdy, powalić drzewa, podmyć budynki, zniszczyć uprawy. Niestety niewiele osób ubezpiecza się od skutków tych niekorzystnych zjawisk pogodowych, a szkoda, bo odszkodowania za gradobicie i inne skutki anomalii pogodowych potrafią zrekompensować straty.

Po potężnych opadach ubezpieczyciele mają naprawdę dużo zgłoszeń. Na brak pracy nie narzekają też mechanicy samochodowi, blacharze i lakiernicy, gdyż spore kulki zamarzniętego deszczu potrafią poważnie uszkodzić karoserie samochodów, a spadające gałęzie i walące się drzewa zniszczyć nie tylko zewnętrzne elementy, ale też pracujące w środku podzespoły. Niestety często poszkodowani nie wiedzą, gdzie mogą uzyskać pomoc ani jak otrzymać odszkodowanie za gradobicie i inne szkody wyrządzone przez burzę. A przecież zerwany dach czy popsuty samochód to niemała strata i poważne konsekwencje dla poszkodowanego oraz całej jego rodziny.

 


FORMULARZ KONTAKTOWY

Wiele osób, które doświadczyły niekorzystnych skutków kataklizmów pogodowych, liczy na wsparcie władz. Zasiłki i zapomogi lokalne organy wypłacają dość szybko, ale z reguły sumy te stanowią jedynie doraźną pomoc, zaspokajają bieżące potrzeby i nie są w stanie pokryć kosztów remontu, naprawy auta, budowy domu czy utraconych plonów. Rządowe wypłaty, choć bywają niezbędnym ratunkiem, nie spełniają jednak oczekiwań poszkodowanych.

Właśnie dlatego warto posiadać ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych. Taka polisa chroni nieruchomości także przed konsekwencjami ulew, nawałnic i burz. A w razie strat wywołanych podtopieniami, wiatrem czy gradobiciem można liczyć na odszkodowanie.

Jednak proponowane przez agentów oferty warto przed podpisaniem uważnie czytać, sprawdzać informacje o wyłączeniu odpowiedzialności firmy przy poszczególnych szkodach. Nie należy też zapominać o porównaniu ogólnych warunków ubezpieczenia proponowanych przez różne towarzystwa. Czasami podstawowy pakiet warto rozszerzyć o dodatkowe punkty, by zyskać lepszą ochronę.

Pojazdy natomiast przed zatopieniem, powodzą, pożarem, uderzeniem pioruna, huraganem, osuwaniem się ziemi, gradem i innymi kataklizmami chroni dobrowolne ubezpieczenie autocasco. To ta polisa zapewni kierowcy pieniądze potrzebne na naprawę auta zniszczonego podczas gwałtownych zjawisk pogodowych.

Rolnicy oraz sadownicy mają do dyspozycji ubezpieczenie upraw rolnych (warzyw, rzepaku, zbóż, krzewów i drzew owocowych) od zdarzeń losowych.

Ubiegając się o odszkodowanie za gradobicie lub inne zjawisko pogodowe, w pierwszej kolejności trzeba przede wszystkim jak najszybciej zgłosić szkodę ubezpieczycielowi. Z informacją nie warto zwlekać i lepiej przekazać ją firmie w terminie określonym w ogólnych warunkach umowy. Wysłany przez towarzystwo rzeczoznawca oceni i oszacuje szkody. Na podstawie jego opinii zostanie podjęta decyzja o przyznaniu odszkodowania, a następnie przedstawiona propozycja kwoty odszkodowania. Tak zwana bezsporna część świadczenia powinna zostać wypłacona w terminie 30 dni od zgłoszenia szkody. Nie oznacza to jednak, że nie można ubiegać się o dodatkowe pieniądze - warto to zrobić, gdyż na początku ubezpieczyciele zazwyczaj wypłacają najniższe możliwe sumy.

KONTAKT

Jeśli masz pytanie, napisz do nas lub zadzwoń!Działamy na terenie
całej Polski.